Image-empty-state.png
Image-empty-state.png
Image-empty-state.png

Cho Byeong Kyu

조병규

Ahn Bo Hyun 2.jpg

İsim: Cho Byeong Kyu / 조병규
Ayrıca bilindiği isimler: Jo Byung Gyu;Jo Byeong Gyoo;Jo Byung Gyoo;Jo Byung Kyu;Jo Byeong Kyoo;Jo Byeong Gyu;Jo Byeong Kyu;Joe Byeong Gyu;Jo Byung Kyoo
Millet: Güney Kore
Cinsiyet: Erkek
Doğum tarihi: 23.04.1996

hakkında

Jo Byung Kyoo, Seul'de doğan Güney Koreli bir aktördür. Anyang Sanat Lisesi'ne ve Seul Ulusal Sanat Üniversitesi'nden ayrılıncaya kadar oyunculuk yaptı. Şu anda HB Entertainment ile sözleşme imzaladı.

Başlangıçta bir futbolcu olmayı hayal etti, ortaokuldayken Yeni Zelanda'ya taşınacak kadar ileri gitti. Ancak karşılaştığı zorluklar ve spora olan ilgisinin azalması nedeniyle anne babasından gördüğü muhalefete rağmen ortaokul ikinci yılının sonunda Kore'ye döndü. Babasının tavsiyesi üzerine Anyang Sanat Lisesine girdi. Oyunculuk kariyerini geliştirmek için Hamlet ve Othello gibi oyunlarda oyunculuk yapmaya başladı.

İlk çıkışını "Who Are You: School 2015" ile yaptı. 2015'ten bu yana daha küçük rollerde oynadıktan sonra, 2020 SBS Drama Ödülleri'nde "Sky Castle" ve "Hot Stove League" deki karakterleriyle popülerliğini artırdı ve bunlardan ikincisinden "En İyi Yeni Erkek Oyuncu" ödülünü kazandı. 2020 yılında "The Uncanny Counter" da ilk başrolünü aldı.

Yer aldığı diziler

Dokgo Rewind

4 bölüm | 2018 | 독고 리와인드

Ahn Bo Hyun 2.jpg
Ahn Bo Hyun 4.jpg
Ahn Bo Hyun 4.jpg
Ahn Bo Hyun 4.jpg